W szczycie sezonu truskawkowego 18 czerwca w godz. 11.00 – 20.30 zapraszamy do skansenu na I LUBUSKIE ŚWIĘTO TRUSKAWKI

W programie wiele atrakcji dla starszych i młodszych:

  • I LUBUSKI BIEG TRUSKAWKI – o godzinie 11:00 rusza bieg przełajowy na dystansie7 kilometrów, z którego wpisowe przeznaczone będzie na rehabilitację chorego Siemka z Ochli. Do zdobycia i wylosowania atrakcyjne nagrody ufundowane między innymi przez portal RUSZ SIĘ! i firmę Regatta.
  • dzieci zapraszamy do „TRUSKAWKOWEJ ZAGRODY” gdzie przewidziane są konkursy, gry i zabawy. Wrażeń dostarczy także gość specjalny z Zielonogórskiego Klubu Żużlowego FALUBAZ oraz profesjonalna ścianka wspinaczkowa.
  • na scenie koncerty muzyczne i występy taneczne, między innymi o 16:30 Majka Jeżowska, przed którą wystąpi nagradzany zespół rock and rolla akrobatycznego„MEGA DANCE”. O godzinie 19:00 złote przeboje w wykonaniu zespołu Vanessa &Sorba.
  • wystąpią także: Jakub Zgoła – magik i iluzjonista, chór PICCOLO, Sekcja Karate Kyokushin i inni.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście królować będą dania z truskawek, m.in. racuchy, placki, ciasta, koktajle, pierogi. Będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których wykonywane będą mufinki, pierniki, przetwory oraz pierogi - wszystko rzecz jasna z truskawką w roli głównej. Do tego jeszcze wykłady na temat żywienia, joga dla kobiet w ciąży, warsztaty zielarskie, kawiarenka truskawkowa i wiele innych atrakcji.

Zachęcamy do przyjazdu na komunikacją miejską. Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra, autobus linii 27 będzie bezpłatnie dowoził uczestników Lubuskiego Święta Truskawki na trasie Zielona Góra - skansen- Jarogniewice, w godzinach od 10:00 do 23:00.

Więcej informacji na stronie www.lubuskatruskawka.pl

Wstęp na wydarzenie 6zł/os. Dzieci do 7 roku wchodzą bezpłatnie.